Támogatás


Pályázó neve: Rácz Gyula egyéni vállalkozó

Projekt címe: A Bordány Pékség technológia-intenzív beruházása

Pályázati kiírás megnevezése: GINOP-1.2.8-20 - A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása

Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-00289

Projekt helyszíne:6795 Bordány, Kossuth utca 62., hrsz:437

Támogatás összege: 14 756 560 Ft

Támogatás aránya: 70 %

Projekt összköltsége: 21 080 800 Ft

Forrás: ERFA

A projekt fizikai befejezése: 2021.11.25

Jelen beruházással a vállalkozásnak három olyan problémát sikerült megoldania, melyek eddig gátjai voltak a munkahelyek hosszú távú megőrzésének.

- A pékség 15-19 éves kemencékkel dolgozott . Ezekben kerültek kisütésre a péktermékek, viszont korukból adódóan ezek a kemencék rendkívül rossz műszaki állapotban voltak. Szinte havonta meghibásodtak, ami ha olyan a probléma az üzem leállásához, így a rendelések nem teljesítéséhez is vezetett. A termékek többször nem jó minőségben készültek el. Emiatt több étel hulladék/selejt is keletkezett. Az üzemelés nem energiatakarékos módon működött, a régi szigetelés miatt, amelyet már többször meg is bontottak a javítások során, nagy volt a hőveszteség. A modern kemencék energiatakarékosabban működnek, mind villamos energia, mind gázfogyasztás terén.

-Kapacitás: Nagy igény mutatkozott újabb termékek iránt (pl: mákos/almás/meggyes kocka, különböző ízesítésű hájas papucsok, különböző töltelékkel rendelkező fánkok, péklángos, gyümölcsös pite). Ezen termékek némelyikének előállításával korábban próbálkozott már a pékségünk, de gyártásukat le kellett állítani kapacitás és eszköz hiány miatt. Ugyanis a beruházás előtt meglévő kapacitásaink telítettek voltak, így fejlesztés nélkül nem volt tartható tovább a helyzet és nem növekedhetett a cég.

-Technológia: olyan technológiai megoldásokra volt szüksége a pékségnek, mely megkönnyíti a munkavállalók feladatait, ütemezhetővé teszi az előállítási folyamatot, az értékesítési hullámok kezelhetőbbé válnak.

Ezen gyengeségek megszüntetése érdekében a következő eszközök beszerzését valósítottuk meg a projekt keretében:

1.Kelesztő kamra (MOD.BASE 120/280): Korábbi kamránk cseréjével ütemezhetővé vált az előállítási folyamat, és megszűntek a gép működési zavaraiból fakadó késések a megrendelések teljesítésében. Használata által az eddigiektől pozitív irányban eltérő beltartalmú, enzimekben gazdag késztermék állítható elő, azon termékekhez képest, amit korábban állított elő pékségünk a korábbi rossz és elavult berendezésnek köszönhetően.

2.Gőzcsöves, gáz üzemű Etage kemence (POLIN T.V. SYNT series 206) és Forgó kocsis kemence (ROTOMAX 58x78 típusú): Az új kemencékkel jobb minőségű, modern, szebb terméket tudunk előállítani. Beszerzésükkel kapacitásainkat is növeltük, hiszen egyszerre több termék sütésére képesek, mint elődjeik, emiatt új termékek gyártásába is belekezdhetünk, és a munkavállalók számára kezelésük is jóval egyszerűbb.

3.Jégkása készítő berendezés (GIM 270N típusú): A berendezésnek a tésztakészítésben van szerepe (főként a leveles tészták esetében). Tavasztól-őszig tartó időszakban a pékségünk számára a tésztakészítés a meleg miatt problémás. A leveles termékeknek közel +10 °C-os tészta hőmérséklet kell. Dagasztásnál ezt a tészta-hőmérsékletet csak 0 °C-os jégkásával lehet megfelelő minőségben megvalósítani, mely okán került beszerzésre jelen jégkása készítő berendezés.

Végeredményben a beszerzendő gépekkel magasabb hozzáadott értékű terméket állítunk elő, új pékáruk előállítását tudjuk bevezetni, valamint kapacitásainkat is bővítettük. Így pedig meg tudjuk őrizni a munkahelyeket és adott esetben új munkahelyek létrehozása is lehetővé vált. A technológia fejlesztés meglévő munkavállalóink elégedettségét növelte: az üzemben dolgozó munkatársak munkakörülményei javultak, olyan gépekkel dolgozhatnak, amelyek kezelését eddig nem ismerték (így piacképes tudást is szereznek), munkafolyamataik leegyszerűsödtek és stabilabb működést tapasztalnak, ami egyéni teljesítményükre is pozitív hatással van."



Rácz Gyula ev.

Beruházás tartalmának rövid bemutatása: Szállító gépjármű vásárlás támogatása kamatmentes hitellel.

Hitelprogram azonosító jele (kódszáma).: GINOP-8.3.1-16


KÖSZÖNJÜK A MAGYAR ÁLLAM
ÉS AZ EURÓPAI UNIÓ TÁMOGATÁSÁT.

RÁCZ GYULA E.V.
MICRO-, KIS - ÉS
KÖZÉPVÁLLALKOZÁSOK
TECHNOLÓGIAI
KORSZERŰSÍTÉSE CÉLÚ
HITELPROGRAM


VISSZATÉRÍTENDŐ HITEL ÖSSZEGE:
15 MILLIÓ FORINT


A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: GINOP-8.3.5/18/B

GINOP-8.3.5-18 - Mikro- és kisvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitel

  • Kedvezményezett neve:Rácz Gyula egyéni vállalkozó
  • A projekt címe: Készetbeszerzés és működési költségek finanszírozása
  • A projekt tartalmának rövid bemutatása: Fő tevékenységünket tekintve a 107101 Kenyér, péksütemény és egyéb pékáru gyártással foglalkozunk. Jelenleg több mint 50 boltba és a szegedi halászcsárdákba szállítunk, de kiemelt helyen szerepel három CBA élelmiszerbolt Bordány, Zsombó és Szatymaz községben, ahol csak a bordányi pékség pékáruit forgalmazzuk. A projekt keretében a vállalkozás a főtevékenységéhez kapcsolódóan beszerzett alapanyagokat finanszírozta. Az alapanyagok beszerzésének költsége éves szinten több tíz millió forint. Csak a liszt beszerzése kerül heti 1 100 000-1 200 000 Ft-ba, ami éves szinten cca 60 millió Ft, és ez még csak a fő alapanyagunk egyike. Így ezen költségek finanszírozása jelentős segítséget jelentett vállalkozásunk számára.
  • A hitel összege: 15 000 000 Ft
  • A felhívás azonosító jele: GINOP-8.3.5-18
  • A projekt befejezési dátuma: 2022. 10. 02.